• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sosyologist
Metin DERVİŞOĞLU
sosyolog@hotmail.com
Yeni Dönem ve Sorumluluklarımız
05/10/2011

             Merhaba Sevgili Öğrencilerim ve  Değerli Velilerim,
 
19 Eylül 2011 günü kapılarımızı yeni bir yöne doğru açtık. Artık dersler ve etkinliklerimiz farklılaşmış ve sorumluluklarımız daha da artmış olacak. Bu nedenle önceki yılların rahatlığından ve kolaycılığından bir an önce sıyrılmalıyız. 
 
Öncelikler sizler öğrenci olarak sorumluluklarınız üstlenmeli, işlerinizi ya da ders çalışmalarınızı yapmak için sizin dışınızda birinin sizi uyarmasını beklememeli, size verilen ders programları dahilinde bir günlük çalışma planı oluşturup çalışmalarınıza başlamalısınız. Ayrıca bu yıl aramızdan ayrılan 2 arkadaşımız gibi yeni gelen 6 arkadaşımız vardır. He zaman olduğu gibi, yeni gelen arkadaşlarınızı da " ben " değil " biz " duygularıyla sahipleneceğinize inanıyor ve güveniyorum.
 
Eskiden az sayıda olan ana derslerimiz bu yılla birlikte, gerek  sayı olarak, gerekse de nitelik ve içerik olarak değişmiş, bazılarına sınıf öğretmeninizin dışında yeni öğretmenler girmeye başlamıştır. Bu nedenle, tüm öğretmenlerinizi dikkatle takip edip, anlattıkları konuları iyice dinlemeli ve istediklerini zamanında yerine getirmelisiniz. Böylece, önceki yıllara göre çocukluktan biraz daha uzaklaşmış, sorumluluk alma becerisine sahip bireyler olma süreciniz başlamış olacaktır. Bu süreci sağlıklı şekilde tamamlayanlar, yaşamda ve toplumda başarılı insanlar olacaktır.
 
Bu amaçla, verilen her türlü sorumluluğu ve görevi zamanında yerine getirmelisiniz. Hiç bir mazeret üretmemelisiniz. Sınıfımızşa ilgili her türlü etkinlik ve paylaşımları sizlere ve velilerinize buradan güncel olarak duyuruyorum. Sizlerden sadece beklenen, görevlerinizi yerinde ve zamanında yapmanızdır.
 
Değerli Velilerim,
 
Sizler de bu süreçte öğrencilerinize gereklı olan motivasyonu ve ortamı sağlama görevi düşmektedir. Her türlü sorunu birilikte çözeceğimiz bilinciyle hareket etmeninizi rica eder, her zman iletişim kanallarını sizelere açık tuttuğumu bilmenizi isterim. Hepinize, hepimize yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını dilerim ...
 
Sevgilerimle,
Metin DERVİŞOĞLU
4/C Sınıf Öğretmeni 
 


1536 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Veda Mektubu ... - 20/06/2016
Daha dün gibiydi. Annenizin kucağından, oyuncaklarınızdan ayrılıp okula gelmeniz.
Benim Dünyalar Tatlısı Kardelenlerim - 14/06/2013
On ay önce başlayan 1.sınıf yolculuğumuzun bugün sonuna geldik. Seni ve aileni tanıma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki benim sınıfıma gelmişsin ve ben iyi ki seni tanımışım …
Okuma Bayramımız - 08/05/2013
Çok sayılmaz; sekiz ay kadar önceydi. Onları merakla, heyecanla çarpan kalbinizle getirip emanet ettiniz ellerime. En az onlar ve sizler kadar heyecanlıydım ben de. Fakat bunu bastırmalı ve bazılarının günlerce sürecek olan ağlama seansları hakkında
Florya Akvaryum ve Atatürk (Deniz) Köşkü Gezisi - 07/03/2013
Abdurrahmangazi İlkokulu'nun düzenlemiş olduğu " Florya Akvaryum ve Atatürk Köşkü Gezisi"ne 1/A Kardelenler Sınıfı öğrencileri ve velileri olarak katıldık, hem öğrendik, hem de eğlendik. Çok ama çok eğlendik :) Geziye katılarak ve öğrencilerini g
Haydi Artık Okuyalım :) - 12/02/2013
Uzun bir tatil sonrasında yine sizlerle birlikteyim. Süreçte hepinizi çok özledim. Umarım sizler de beni özlemişsinizdir.
İlk Tatilimiz Geldi ... - 25/01/2013
10 Eylül 2012’de başladığımız uzun ve yorucu bir süreci bugün tamamlıyoruz. Bu dönemde neler mi yaptılar?
Öğrencilerime İlk Mektup ... - 25/09/2012
Öğrencilerime İlk Mektup Sevgili Yavrularım, Metin Öğretmenin dünyasına hoş geldiniz … Artık benim dünyamda sizin kocaman ve özel bir yeriniz var.
Tatil Dönüşü ... - 19/02/2012
Uzun ve soğuk bir yarıl tatili sonrasında yine birlikteyiz. Yeni sınıfınıza daha alışmış ve işleyişi daha iyi kavramış oldunuz. Yeni dönemde yine aynı şekilde hızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Sona Yaklaşırken ... - 29/04/2011
Eylül Ayı'nda başladığımız yolculuğumuzun bu yıl için son aşamasına geliyoruz.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret150828
Hava Durumu
Saat
Öğretmen Akademisi Vakfı

Öğretmenler Üretiyor