• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sosyologist
Metin DERVİŞOĞLU
sosyolog@hotmail.com
Tatil Dönüşü ...
19/02/2012

 

 Tatil Dönüşü

Sevgili Öğrencilerim,

 Uzun ve soğuk bir yarıl tatili sonrasında yine birlikteyiz. Yeni sınıfınıza daha alışmış ve işleyişi daha iyi kavramış oldunuz. Yeni dönemde yine aynı şekilde hızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 Geleneksel ders çalışma yöntemlerinin yanı sıra eğitim teknolojilerini de kullanma becerisini geliştiriyorsunuz. Eğitim teknolojilerini  işlevsel ve verimli kullanarak, daha doğru bilgiye ulaşıp    zamanı daha verimli  kullanıyorsunuz. Böylece bir üst eğitim sürecine hazırlanıyorsunuz.

Bu dönem baharın gelmesi, havalrın ısınmasıyla ilk döneme oranla daha çabuk geçecektir. Bu zamanı iyi değerlendirerek, zayıfı olan öğrencilerin  durumlarını düzeltmelerini umuyorum ...  Sizlere verilmiş olan Günlük Ders Çalışma Planlarına uygun çalışarak veriminizi arttırmanızı öneriyorum.

Artık sizler 1.-3. sınıflardaki gibi sadece size verileni değil, derslerde öğretmenin anlattıklarından da ödevler çıkaran,  bunları araştıran öğrenciler olmalısınız. Ders çalışmak için birisi tarafından uyarılmayı beklemeyin. Herkes sorumluluğunun bilincinde olarak davranmalı; okulda işlenilen ders konularını evde tekrar etmeli, bir sonraki günün ders hazırlıklarını yapmalı.

Tüm bunların yanı sıra, sosyal ve kültürel gelişimlerinizi sağlayacak etkinliklere de yer vermelisiniz. Kitap okuma, satranç, müzik aleti kullanma gibi ...

Yeni dönemde de başarılar getirmeniz dileğiyle ...1984 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Veda Mektubu ... - 20/06/2016
Daha dün gibiydi. Annenizin kucağından, oyuncaklarınızdan ayrılıp okula gelmeniz.
Benim Dünyalar Tatlısı Kardelenlerim - 14/06/2013
On ay önce başlayan 1.sınıf yolculuğumuzun bugün sonuna geldik. Seni ve aileni tanıma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki benim sınıfıma gelmişsin ve ben iyi ki seni tanımışım …
Okuma Bayramımız - 08/05/2013
Çok sayılmaz; sekiz ay kadar önceydi. Onları merakla, heyecanla çarpan kalbinizle getirip emanet ettiniz ellerime. En az onlar ve sizler kadar heyecanlıydım ben de. Fakat bunu bastırmalı ve bazılarının günlerce sürecek olan ağlama seansları hakkında
Florya Akvaryum ve Atatürk (Deniz) Köşkü Gezisi - 07/03/2013
Abdurrahmangazi İlkokulu'nun düzenlemiş olduğu " Florya Akvaryum ve Atatürk Köşkü Gezisi"ne 1/A Kardelenler Sınıfı öğrencileri ve velileri olarak katıldık, hem öğrendik, hem de eğlendik. Çok ama çok eğlendik :) Geziye katılarak ve öğrencilerini g
Haydi Artık Okuyalım :) - 12/02/2013
Uzun bir tatil sonrasında yine sizlerle birlikteyim. Süreçte hepinizi çok özledim. Umarım sizler de beni özlemişsinizdir.
İlk Tatilimiz Geldi ... - 25/01/2013
10 Eylül 2012’de başladığımız uzun ve yorucu bir süreci bugün tamamlıyoruz. Bu dönemde neler mi yaptılar?
Öğrencilerime İlk Mektup ... - 25/09/2012
Öğrencilerime İlk Mektup Sevgili Yavrularım, Metin Öğretmenin dünyasına hoş geldiniz … Artık benim dünyamda sizin kocaman ve özel bir yeriniz var.
Yeni Dönem ve Sorumluluklarımız - 05/10/2011
19 Eylül 2011 günü kapılarımızı yeni bir yöne doğru açtık. Artık dersler ve etkinliklerimiz farklılaşmış ve sorumluluklarımız daha da artmış olacak. Bu nedenle önceki yılların rahatlığından ve kolaycılığından bir an önce sıyrılmalıyız.
Sona Yaklaşırken ... - 29/04/2011
Eylül Ayı'nda başladığımız yolculuğumuzun bu yıl için son aşamasına geliyoruz.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret150828
Hava Durumu
Saat
Öğretmen Akademisi Vakfı

Öğretmenler Üretiyor