• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sosyologist
Metin DERVİŞOĞLU
sosyolog@hotmail.com
Öğrencilerime İlk Mektup ...
25/09/2012

Öğrencilerime İlk Mektup

                                      Sevgili Yavrularım,

 

Metin Öğretmenin dünyasına hoş geldiniz … Artık benim dünyamda sizin kocaman ve özel bir yeriniz var. Ben de sizlerin o tertemiz dünyanızda yer alabilir ve sizlerle yaşayabilirsem çok mutlu olacağım.


Önümüzde inşallah paylaşacağımız çok güzel saatler, günler, haftalar ve aylar olacak. Bu ilk günlerden yıl sonundaki tatil gününe kadar kendinizdeki değişiklikleri fark ettiğinizde ne kadar büyük işler başarabildiğinizi görecek ve kendinizle gurur duyacaksınız.


Sizlerle birlikte bir yolculuğa çıktığımızı hayal etmenizi istiyorum. Okula her geldiğiniz gün, yolculuğumuzun bir parçası olacak. Yolculuğumuz kimi zaman sizin için çok yorucu, kimi zaman çok sıkıcı, kimi zaman da çok eğlenceli geçecek. Ama asla yalnız olmayacaksınız. Aile bireylerin size hep destek olacaklar. Biz 1/A Sınıfı Ailesi olarak yolculuğumuza her geçen gün yeni güzellikler katacağız. Hiç ama hiç endişelenmeyin. Vakti geldiğinde ise okuma ve yazmayı öğrenmiş, hatta bana da yeni ve güzel  bilgiler öğretebileceksiniz. Ben hep sizlerin yanında olacak ve size rehberlik edeceğim.


Gelelim mektubumun sonuna. Bu bir haftalık uyum ve alışma döneminde annenizi sınıfa sokmadığınız, ağlamadığınız ve beni ilgiyle dinlediğiniz için sizlere çok teşekkür ederim.


Pazartesi gününe kadar sizi çok özleyeceğimi bilmenizi istiyorum. Okulumuzun ve sınıfımızın kurallarını hatırlayacağınızı umuyor, sizlerle geçireceğimiz güzel günlerin hayaliyle şimdilik mektubuma son veriyorum ...

 

Sevgilerimle …

                                                                                                                                                                          Metin DERVİŞOĞLU

                                                 Yol Arkadaşınız2618 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Veda Mektubu ... - 20/06/2016
Daha dün gibiydi. Annenizin kucağından, oyuncaklarınızdan ayrılıp okula gelmeniz.
Benim Dünyalar Tatlısı Kardelenlerim - 14/06/2013
On ay önce başlayan 1.sınıf yolculuğumuzun bugün sonuna geldik. Seni ve aileni tanıma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki benim sınıfıma gelmişsin ve ben iyi ki seni tanımışım …
Okuma Bayramımız - 08/05/2013
Çok sayılmaz; sekiz ay kadar önceydi. Onları merakla, heyecanla çarpan kalbinizle getirip emanet ettiniz ellerime. En az onlar ve sizler kadar heyecanlıydım ben de. Fakat bunu bastırmalı ve bazılarının günlerce sürecek olan ağlama seansları hakkında
Florya Akvaryum ve Atatürk (Deniz) Köşkü Gezisi - 07/03/2013
Abdurrahmangazi İlkokulu'nun düzenlemiş olduğu " Florya Akvaryum ve Atatürk Köşkü Gezisi"ne 1/A Kardelenler Sınıfı öğrencileri ve velileri olarak katıldık, hem öğrendik, hem de eğlendik. Çok ama çok eğlendik :) Geziye katılarak ve öğrencilerini g
Haydi Artık Okuyalım :) - 12/02/2013
Uzun bir tatil sonrasında yine sizlerle birlikteyim. Süreçte hepinizi çok özledim. Umarım sizler de beni özlemişsinizdir.
İlk Tatilimiz Geldi ... - 25/01/2013
10 Eylül 2012’de başladığımız uzun ve yorucu bir süreci bugün tamamlıyoruz. Bu dönemde neler mi yaptılar?
Tatil Dönüşü ... - 19/02/2012
Uzun ve soğuk bir yarıl tatili sonrasında yine birlikteyiz. Yeni sınıfınıza daha alışmış ve işleyişi daha iyi kavramış oldunuz. Yeni dönemde yine aynı şekilde hızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Yeni Dönem ve Sorumluluklarımız - 05/10/2011
19 Eylül 2011 günü kapılarımızı yeni bir yöne doğru açtık. Artık dersler ve etkinliklerimiz farklılaşmış ve sorumluluklarımız daha da artmış olacak. Bu nedenle önceki yılların rahatlığından ve kolaycılığından bir an önce sıyrılmalıyız.
Sona Yaklaşırken ... - 29/04/2011
Eylül Ayı'nda başladığımız yolculuğumuzun bu yıl için son aşamasına geliyoruz.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret150828
Hava Durumu
Saat
Öğretmen Akademisi Vakfı

Öğretmenler Üretiyor