• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sosyologist
Metin DERVİŞOĞLU
sosyolog@hotmail.com
Haydi Artık Okuyalım :)
12/02/2013

 

Merhaba Sevgili Öğrencilerim,

 

Uzun bir tatil sonrasında yine sizlerle birlikteyim. Süreçte hepinizi çok özledim. Umarım sizler de beni özlemişsinizdir. Artık okula başladığınız ilk günlerdeki korku ve heyecan kalmamıştır. Bu yazıyı ve sonrakileri artık sizin kendinizin okuyacağını bilerek yazıyorum. Bu da beni oldukça mutlu ediyor ve gurur veriyor. Zor bir süreci tatille noktalayıp, daha farklı ve eğlenceli yeni bir döneme giriyoruz artık.

Artık derslerimizi kitaplardan takip edip çalışmalarımızı defterlerimize yazacağız. Gazete, dergi ve kitap okuyacağız. Haberleri takip edip sınıfta paylaşacağız. Böylece artık biraz daha özgürleşeceğiz. "Bilmek özgürleşmektir." Okudukça öğreneceğiz, öğrendikçe bileceğiz, bildikçe özgürleşeceğiz. Yaşamımız hakkında karar alıp verirken daha bilinçli olacağız. İşlerimizi daha kolay ve bilinçli yapacağız.

Derslerimizi severek ve isteyerek yapacağız ki başarıya ulaşalım. Ailemizi, çevremizi, öğretmenimizi mutlu edelim. Yıl sonunda karne alırken, yaşama hazır bir birey olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşayalım.

Artık siz istasyondan çıkmış, hedefe odaklanmış bir tren misali yola koyuldunuz. Önünüzdeki engelleri birlikte aşıp hedefe varacağız. Sizleri çok seviyorum. Birlikte çok güzel başarılara el atacağız. Buna inanıyorum. Pes etmek yok. Hep iyiye, daha iyiye ulaşmak temel ilkemiz olacak. Sevgi, saygı ve kurallar içerisinde bir bütün olarak yaşamayı ve paylaşmayı öğrenip, sürdürülebilir hale getireceğiz.

Size güveniyorum ... 

 

  

 

 1214 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Veda Mektubu ... - 20/06/2016
Daha dün gibiydi. Annenizin kucağından, oyuncaklarınızdan ayrılıp okula gelmeniz.
Benim Dünyalar Tatlısı Kardelenlerim - 14/06/2013
On ay önce başlayan 1.sınıf yolculuğumuzun bugün sonuna geldik. Seni ve aileni tanıma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki benim sınıfıma gelmişsin ve ben iyi ki seni tanımışım …
Okuma Bayramımız - 08/05/2013
Çok sayılmaz; sekiz ay kadar önceydi. Onları merakla, heyecanla çarpan kalbinizle getirip emanet ettiniz ellerime. En az onlar ve sizler kadar heyecanlıydım ben de. Fakat bunu bastırmalı ve bazılarının günlerce sürecek olan ağlama seansları hakkında
Florya Akvaryum ve Atatürk (Deniz) Köşkü Gezisi - 07/03/2013
Abdurrahmangazi İlkokulu'nun düzenlemiş olduğu " Florya Akvaryum ve Atatürk Köşkü Gezisi"ne 1/A Kardelenler Sınıfı öğrencileri ve velileri olarak katıldık, hem öğrendik, hem de eğlendik. Çok ama çok eğlendik :) Geziye katılarak ve öğrencilerini g
İlk Tatilimiz Geldi ... - 25/01/2013
10 Eylül 2012’de başladığımız uzun ve yorucu bir süreci bugün tamamlıyoruz. Bu dönemde neler mi yaptılar?
Öğrencilerime İlk Mektup ... - 25/09/2012
Öğrencilerime İlk Mektup Sevgili Yavrularım, Metin Öğretmenin dünyasına hoş geldiniz … Artık benim dünyamda sizin kocaman ve özel bir yeriniz var.
Tatil Dönüşü ... - 19/02/2012
Uzun ve soğuk bir yarıl tatili sonrasında yine birlikteyiz. Yeni sınıfınıza daha alışmış ve işleyişi daha iyi kavramış oldunuz. Yeni dönemde yine aynı şekilde hızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Yeni Dönem ve Sorumluluklarımız - 05/10/2011
19 Eylül 2011 günü kapılarımızı yeni bir yöne doğru açtık. Artık dersler ve etkinliklerimiz farklılaşmış ve sorumluluklarımız daha da artmış olacak. Bu nedenle önceki yılların rahatlığından ve kolaycılığından bir an önce sıyrılmalıyız.
Sona Yaklaşırken ... - 29/04/2011
Eylül Ayı'nda başladığımız yolculuğumuzun bu yıl için son aşamasına geliyoruz.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret146187
Hava Durumu
Saat
Öğretmen Akademisi Vakfı

Öğretmenler Üretiyor